Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"

Informacja

Data publikacji: 2022-03-31

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców powiatu kluczborskiego.

Załączniki:

 1. Lista jednostek (plik pdf 683KB)

Одноразова грошова допомога громадянам України

Data publikacji: 2022-03-16

У середу, 16 березня, розпочнуться прийом заявок на виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 300 злотих на одну особу, призначеної для утримання, зокрема покриття витрат на продукти харчування, одяг, взуття, засоби особистої гігієни та житлові збори. Допомога призначена для громадян України, які перетнули кордон з 24 лютого і які внесені до реєстру PESEL.

прочитати все

Czytaj całość publikacji "Одноразова грошова допомога громадянам України"

Załączniki:

 1. ulotka листівка (plik pdf 434KB)

Informacja Fundacji EFC

Data publikacji: 2022-03-15

Do 31 marca 2022 r. Fundacja EFC prowadzi rekrutację do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty. Stypendium pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Dla stypendystów organizuje i finansuje wyjazdy na wakacje i ferie, jak również naukę języków obcych i egzaminy na certyfikaty językowe. Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych koordynatorów w mieście nauki i indywidualne wsparcie w rozwoju pasji, pewności siebie i wyborze dalszej ścieżki.

Baner 1 EFCBaner 2 EFC

Załączniki:

 1. Informacja EFC (plik pdf 1024KB)

Informacja

Data publikacji: 2022-03-12

Dodatek osłonowy to nowe świadczenie realizowane w 2022 r., które ma zniwelować rosnące ceny energii i gazu. Wnioski można składać do 31 października 2022 roku, w formie tradycyjenj w siedzibie Ośrodka w pok. 14a II piętro od 9.00 do 14.00 lub w formie elektronicznej. Więcej o dodatku osłonowym w menu : Świadczenia>>Dodatek osłonowy.

Instrukcja złożenia wniosku elektronicznie

Podstawa prawna:  art. 2 ust. 4 pkt. 16 i pkt 17 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 roku o dodatku osłonowym (Dz. U. z 2022r. poz. 1)

Krok 1 Wypełnij dokładnie wniosek wraz z załącznikami i podpisz.

Krok 2  Zeskanuj kompletnie wypełniony wniosek (do formatu PDF)

Krok 3 Zaloguj się do portalu ePUAP, następnie wybierz z katalogu spraw na Epuap Pismo ogólne do podmiotu publicznego (serwis zewnętrzny).

Krok 4 Podpisz zeskanowany plik wniosku bezpłatnym profilem zaufanym lub podpisem zaufanym/ kwalifikowanym Jak to zrobić ? - kliknj TU

Krok 4a Jeśli nie masz profilu zaufanego, sprawdź czy możesz złożyć profil za pośrednictwem Twojego konta on-line bez wychodzenia z domu (serwis zewnętrzny)

Krok 5 W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcie otrzymasz odpowiedź na wskazany we wniosku adres email.

Krok 6 Jeśli rozstrzygnięcie w sprawie dodatku osłonowego zakończy się negatywnie decyzję administracyjną otrzymasz za pośrednictwem portalu ePuap na Twoją skrzynkę na portalu GOV.pl

Adres skrytki OPS: /OPSKluczbork/SkrytkaESP

Załączniki:

 1. Wzór wniosku na dodatek osłonowy-nowy (plik pdf 118KB)
 2. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (plik pdf 721KB)

Informacja

Data publikacji: 2022-03-06

Samorząd Gminy Kluczbork, działając na podstawie: art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 2268 z późn. zm.) oraz art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2021 r. poz. 1119 z późn. zm.), przystąpił do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do mieszkańców o wypełnienie ankiet:

 • „Problemy społeczne w opinii mieszkańców”
 • „Równość szans kobiet i mężczyzn”

Zapraszamy zarazem do wskazania najważniejszych problemów i potrzeb społecznych mieszkańców Gminy Kluczbork oraz zgłaszania pomysłów na ich  rozwiązanie.

Wypełnione ankiety można składać w siedzibie Ośrodka (Pok. nr 2 - Sekretariat) lub przesłać na adres : sekratariat@ops.kluczbork.pl

Tworzony dokument będzie dotyczyć całej gminy. Wspólnie mamy szansę opracować plany strategiczne, których realizacja będzie miała znaczący wpływ na jakość i komfort życia mieszkańców gminy w najbliższych latach.

Załączniki:

 1. Ankieta Problemy społeczne w opinii mieszkańców (plik pdf 38KB)
 2. Ankieta Równość szans kobiet i mężczyzn (plik pdf 29KB)
 3. Ankieta Problemy społeczne w opinii mieszkańców - do edycji (plik doc 87KB)
 4. Ankieta Równość szans kobiet i mężczyzn - do edycji (plik doc 38KB)

Informacja

Data publikacji: 2022-02-17

Akademia Rozwoju - Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju rozpoczyna nowy Program społeczno-rozwojowy dla kobiet.

Program zakłada wsparcie edukacyjne mieszkanek mniejszych miejscowości i obszarów wiejskich. Jego nadrzędnym celem jest umożliwienie rozwoju zawodowego kobiet i wzmocnienie ich pozycji na rynku pracy. Wszystkie działania przewidziane w Programie są bezpłatne.

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Załączniki:

 1. Ulotka. Bezpłatne warsztaty online dla kobiet (plik pdf 212KB)
 2. Plakat. Bezpłatne warsztaty online dla kobiet (plik pdf 404KB)

Informacja

Data publikacji: 2022-01-05

Od 4 stycznia 2022 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku realizuje nowe zadanie z ustawy o dodatku osłonowym. Wnioski można składać elektronicznie przez ePUAP lub papierowo w siedzibie Ośrodka pok. nr 14a na II piętrze.

Więcej informacji w zakładce prawo lub kliknij TU

Informacja

Data publikacji: 2022-01-02

Od 2022 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 500+. Wniosek możesz złożyć tylko elektronicznie. Aby uzyskać więcej informacji Kliknij TU

Załączniki:

 1. Ulotka 1 (plik pdf 178KB)
 2. Ulotka 2 (plik pdf 178KB)
 3. Ulotka 3 (plik pdf 802KB)
 4. Ulotka 4 (plik pdf 202KB)

Ogólnopolska Kampania "16 Dni Bez Przemocy"

Data publikacji: 2021-11-17

Przemocy w rodzinie, niezależnie jaką formę przybiera, nic nie usprawiedliwia !

Przemoc w rodzinie w wielu środowiskach niestety nadal jest traktowana jako temat wstydliwy, upokarzający a informacje często nie opuszczają "czterech ścian mieszkań", w których dochodzi do dramatów.

Trzeba poznać swoje prawa, wyjść z cienia i pozwolić sobie pomóc ! Najwyższy czas to zmienić. Postaw na RODZINĘ

Czytaj całość publikacji "Ogólnopolska Kampania "16 Dni Bez Przemocy""

Załączniki:

 1. Informator (plik pdf 22421KB)
 2. Ulotka (plik pdf 420KB)
 3. Ulotka 2 (plik pdf 1325KB)
 4. Ulotka dla sprawcy (plik pdf 365KB)

APEL OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KLUCZBORKU

Data publikacji: 2021-10-21

Zbliżający się okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, przewlekle chorych, bezdomnych, a także dla rodzin niezaradnych życiowo. Niskie temperatury oraz złe warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Z tego względu zwracamy się z apelem do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy.

Bardzo prosimy Państwa o zaangażowanie w działania pomocowe i alarmowanie o osobach mogących potrzebować wsparcia odpowiednich służb działających na terenie naszej gminy (w szczególności pracowników socjalnych oraz strażników miejskich), a także do pomocy międzysąsiedzkiej.

Czytaj całość publikacji "APEL OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KLUCZBORKU"

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAPEWNIENIA SCHRONIENIA DLA OSÓB Z TERENU GMINY KLUCZBORK

Data publikacji: 2021-10-21

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku informuje, iż w zakresie pomocy osobom bezdomnym gmina Kluczbork ma podpisane porozumienia z:

Czytaj całość publikacji "INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAPEWNIENIA SCHRONIENIA DLA OSÓB Z TERENU GMINY KLUCZBORK "

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Data publikacji: 2021-10-13

Szczegółowe informacje, kto może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz gdzie są zlokalizowane i w jakich godzinach czynne są punkty po kliknięciu w link :

http://kluczbork.starostwo.nowoczesnagmina.pl/?a=13884

Składanie wniosków na stypendia do dnia 15.09.2021 roku

Data publikacji: 2021-08-27

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, że termin składania wniosków na stypendia upływa 15.09.2021 roku. Kryterium dochodowe uprawniające do pomocy materialnej dla uczniów wynosi 528 zł netto na osobę w rodzinie. Wszelkie informacje, wzory wniosków, oświadczeń oraz instrukcja w sprawie realizacji i wykaz refundowanych wydatków, zamieszczone są na stronie internetowej w menu: świadczenia, druki, wymagane dokumenty.

Informacja

Data publikacji: 2021-08-27

W związku z pracami konserwcyjnymi w Systemie Kart Dużej Rodziny związanymi ze zmianami wprowadzanymi na nowy rok szkolny 2021/2022 informujemy, że w dniach 30.08.2021 r. do 03.09.2021 r. wydawanie wyrobionych Kart Dużej Rodziny będzie niemożliwe. Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja

Data publikacji: 2021-07-06

Uprzejmie informuję, że z inicjatywy Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) ruszyła kampania informacyjna dla pracowników sezonowych w UE pod nazwą ,,Prawa przez cały rok”. Celem kampanii jest promowanie wśród pracowników sezonowych i pracodawców zatrudniających pracowników sezonowych z UE/EFTA wiedzy o obowiązujących ich przepisach prawa pracy i zabezpieczenia społecznego oraz podkreślenie źródeł wsparcia w zakresie informacji udzielanych w państwach członkowskich UE/EFTA pracownikom i pracodawcom.

Więcej informacji na stronie :

https://eures.praca.gov.pl/szukasz-pracy-w-ue/jestes-obywatelem-polski

Eures 1Eures 2Eures 3

Załączniki:

 1. Plakat (plik pdf 1447KB)

Dobry Start od ZUS

Data publikacji: 2021-07-02

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od 2021 roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS.

Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

W ramach programu Dobry Start rodzice i opiekunowie dzieci mogą otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i artykułów szkolnych.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie online:

 • przez serwisy bankowości elektronicznej tych banków, które udostępniły taką możliwość,
 •  na portalu PUE ZUS,
 • na portalu Emp@tia.

Czytaj całość publikacji "Dobry Start od ZUS"

ZUS DS 2021

Informacja

Data publikacji: 2021-05-31

W dniu 4 czerwca 2021 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku będzie nieczynny.

Zaproszenie

Data publikacji: 2021-05-17

Logo flaga i herb PL

Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców Gminy Kluczbork do wzięcia udziału w Programach: „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021 i „Opieka wytchnieniowa" - edycja 2021.

Więcej informacji w Menu głównym, zakładka: Projekty i programy.

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań

Data publikacji: 2021-03-31

To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!

Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez internet!

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia.

Loteria NSPNSPPlakat NSPBaner NSP

Informacja

Data publikacji: 2021-03-29

W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego dla klas I-III szkoły podstawowej, Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż dzieci, młodzież posiadające decyzję na refundację gorącego posiłku, które z powodu zdalnego nauczania nie uczęszczają do szkoły, nadal mogą z tej formy wsparcia korzystać.Pozostałe dzieci i młodzież, które z powodu zdalnego nauczania nie uczęszczają do szkoły, posiłki odbierają na dotychczasowych zasadach.
 

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Zasady i terminy składania wniosków o świadczenie wychowawcze w 2021 roku

Data publikacji: 2021-02-01

Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego (program Rodzian 500+) od 1 czerwca 2021 r., wnioski można składać już od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną czyli przez Internet za pośrednictwem portalu Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS, a od 1 kwietnia 2021 r. także drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Załączniki:

 1. plakat (plik pdf 1351KB)
 2. ulotka (plik pdf 155KB)

Informacja

Data publikacji: 2021-02-01

Z dniem 5 stycznia br. weszły w życie przepisy umożliwiające przyznanie najemcom oraz podnajemcom lokali mieszkalnych, którzy zostali dotknięci ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19, dodatków mieszkaniowych powiększonych o tzw. „dopłatę do czynszu”.

Dopłata do czynszu jest finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Dopłata do czynszu stanowi składnik dodatku mieszkaniowego. Dodatek mieszkaniowy powiększony o taką dopłatę traktować należy jak „zwykły” dodatek mieszkaniowy.
 

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Szczepienia przeciwko Covid-19

Data publikacji: 2021-01-18

Rozpoczął się program szczepień populacyjnych przeciwko Covid-19. W pierwszej grupie znalazły się osoby w wieku 80+, potem 70+ i dalej 60+. Akcja informacyjna o szczepieniach prowadzona jest we wszystkich mediach, a także na stronie internetowej i profilu FB Gminy Kluczbork.

Numery kontaktowe do kluczborskich przychodni, które zajmują się szczepieniami oraz do Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Urzędzie Miejskim w Kluczborku zamieszczono na ulotce.

Ulotka

Zmiana numerów telefonów wewnętrznych do pracowników Ośrodka

Data publikacji: 2021-01-13

W Menu głównym w zakładce Kontakt, podajemy nowe numery telefonów wewnętrznych do pracowników Ośrodka.

Program Wspieraj Seniora

Data publikacji: 2021-01-06

Informujemy, że w 2021roku będzie kontynuowany na terenie Gminy Kluczbork program „Wspieraj Seniora” w celu ochrony osób najbardziej narażonych na negatywne skutki zakażenia koronawirusem SARS – CoV-2.

Program na terenie Gminy, realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej przez swoich pracowników, we współpracy z harcerzami i wolontariuszami.

Program zakłada pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu Seniora, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych podczas pandemii. Koszty zakupów pokrywa Senior.

Skorzystaj ze specjalnej infolinii: 22 505 11 11 lub zgłoś na tel. 535 785 006 bezpośrednion do OPS Kluczborku, w godzinach od 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

UWAGA : pracownicy Ośrodka, harcerze i wolontariusze, posiadają potwierdzenie udziału w programie, wydane przez Kierownika Ośrodka.

Plakat WS

Załączniki:

 1. ulotka (plik pdf 811KB)

Ogrzewalnia

Data publikacji: 2020-11-03

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczborku uruchomiono ogrzewalnię dla osób potrzebujących.

Ogrzewalnia zapewnia tymczasowe schronienie, tj. umożliwia interwencyjny, bezpieczny pobyt w ogrzewanych pomieszczeniach wyposażonych co najmniej w miejsca siedzące, opiekę opiekuna, możliwość skorzystania z ciepłego napoju, możliwość przeprowadzenia zabiegów higienicznych oraz wymianę odzieży.

Ogrzewalnia jest czynna codziennie od 18.00 do 8.00. Wejście do Ogrzewalni od ul. Podwale przez podwórko wewnętrzne. Ogrzewalnia objęta jest monitoringiem wizyjnym. Telefon do Ogrzewalni: 511 532 135.

Informacja

Data publikacji: 2020-10-28

Darmowe konsultacje psychologiczne dla dla seniorów oraz ich opiekunów.
Więcej w załączniku.

Załączniki:

 1. Informacja (plik pdf 263KB)
 2. Informator Opolski (plik pdf 1791KB)

Apel

Data publikacji: 2020-10-16

Zbliżający się okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, przewlekle chorych, bezdomnych, a także dla rodzin niezaradnych życiowo. Niskie temperatury oraz złe warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Z tego względu zwracamy się z apelem do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy.
Bardzo prosimy Państwa o zaangażowanie w działania pomocowe i alarmowanie o osobach mogących potrzebować wsparcia odpowiednich służb działających na terenie naszej gminy (w szczególności pracowników socjalnych oraz strażników miejskich), a także do pomocy międzysąsiedzkiej.

Czytaj całość publikacji "Apel"

Zaproszenie do udziału w konkursie

Data publikacji: 2020-10-12

Opolski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych, do udziału w konkursie o zlecenie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych pn. Pokonamy bariery (nr 1/2020).

Czytaj całość publikacji "Zaproszenie do udziału w konkursie"

Załączniki:

 1. Zaproszenie PFRON do udziału w konkursie (plik pdf 347KB)

Informacja

Data publikacji: 2020-10-11

Informujemy, że od 12 października 2020 roku, przyjmowanie wniosków na zasiłki rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego w formie tradycyjnej (papierowej) w godzinach od 9.00 do 14.00 w pok. nr 14a w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku ul. Zamkowa 6.

Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną przez stronę empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość internetową. W szczególności wnioski na nowy okres zasiłkowy 2020/2021, tj. świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Wnioski na świadczenie "Dobry start" można składać do 30 listopada 2020r.

Przypominamy - w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+. Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane do końca maja 2021 r.

Informacja OWES

Data publikacji: 2020-10-06

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej pomaga osobą chcącym założyć własne Przedsiębiorstwo Społeczne (PS) tj. spółdzielnię socjalną, stowarzyszenie czy fundację prowadzącą działalność gospodarczą, odpłatną pożytku publicznego, oświatową lub kulturalną.

Czytaj całość publikacji "Informacja OWES"

Załączniki:

 1. Materiały promocyjne (plik pdf 1743KB)

Informacja

Data publikacji: 2020-09-11

Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od września br. realizuje zadanie związane z obsługą i wypłatą dodatków mieszkaniowych.
Wnioski na dodatki mieszkaniowe można składać w pok. nr 17 na II piętrze, codziennie w godzinach od 8 .00 do 10.30.

Więcej informacji w Menu głównym w zakładkach : Terminy wypłat, Świadczenia, Druki, Wymagane Dokumenty i Prawo.

Plakat

Data publikacji: 2020-09-03

Konieczność stosowania się do zaleceń epidemicznych.

PlakatPlakat

Informacja 500+

Data publikacji: 2020-08-13

Przypominamy - w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+. - Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane do końca maja 2021 r.

Czytaj całość publikacji "Informacja 500+"

Polski BonTurystyczny - Informacje

Data publikacji: 2020-08-06

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19.

Od 01.08.2020r. osoby uprawnione do bonu turystycznego mogą go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po aktywacji mogą nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w podmiotach zarejestrowanych na PUE ZUS i wpisanych na listę przez Polską Organizację Turystyczną.

Czytaj całość publikacji "Polski BonTurystyczny - Informacje"

Załączniki:

 1. Obsługa zgłoszeń nieprawidłowości (plik pdf 412KB)

Informacja

Data publikacji: 2020-08-01

Informujemy, że od 1 lipca 2020 roku, można składać wnioski elektroniczne z tytułu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 i na nowy okres zasiłkowy 2020/2021. W szczególności na świadczenie dobry start (300+), świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Wnioski elektroniczne można składać przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość internetową.

Od 1 sierpnia 2020 roku można składać wnioski o w formie tradycyjnej (papierowej) w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku ul. Zamkowa 6, na II piętrze, pok. nr 14a.

Na terenie Ośrodka obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie zalecanego dystansu społecznego.

Program Dobry Start

Data publikacji: 2020-07-02

Dobry Start to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej. Przekierowanie na stronę MRPiPS po kliknięciu w link
https://www.mpips.gov.pl/DobryStart

Czytaj całość publikacji "Program Dobry Start"

Informacja

Data publikacji: 2020-06-18

Zapraszamy ofiarodawców jak i osoby potrzebujące do skorzystania z magazynu "Z rączki do rączki - czyli przekaż dary rzeczowe, podziel się tym co masz'.

Magazyn mieści się przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczborku ul. Zamkowa 6 / piwnica (pok. 102)
Dyżurujemy w każdy wtorek i piątek od godz. 12.00 do 14.00, zapraszamy od najbliższego wtorku 23.06.2020 roku. Możesz skontaktować się z nami również telefonicznie : (77) 418 52 81 lub (77) 418 52 07 wew. 36 lub 38.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie wszystkim Ofiarodawcą.

PROSIMY NIE ZOSTAWIAĆ ODZIEŻY PRZY WEJŚCIU CZY NA KORYTARZACH !!!

Załączniki:

 1. Jak oddać rzeczy (plik pdf 249KB)

Informacja

Data publikacji: 2020-06-17

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana godziny rozpoczęcia wydawanie żywności w dniu 22 czerwca 2020 roku (poniedziałek) z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

W tym dniu wydawanie żywności od godz. 12.00. W pozostałych dniach bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

Terminy wydawania żywności w czerwcu 2020 roku - II tura

Data publikacji: 2020-06-15

Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

W związku z zagrożeniami epidemicznymi, wydawanie żywności z POPŻ w określonych terminach na specjalnych zasadach:

Czytaj całość publikacji "Terminy wydawania żywności w czerwcu 2020 roku - II tura"

Terminy wydawania żywności w czerwcu 2020 roku

Data publikacji: 2020-06-02

Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

W związku z zagrożeniami epidemicznymi, wydawanie żywności z POPŻ w określonych terminach na specjalnych zasadach:

Czytaj całość publikacji "Terminy wydawania żywności w czerwcu 2020 roku"

Infolinia dla Seniorów

Data publikacji: 2020-05-31

Infolinia świadcząca pomoc psychologiczną dla seniorów, osób niesamodzielnych oraz ich opiekunów, prowadzona jest w ramach projektu "Opolski senior - zapewnienie wsparcia osobom niesamodzielnym oraz ich opiekunom".

Więcej informacji w załączniku.

Załączniki:

 1. Informacja dla Seniorów (plik pdf 460KB)

Informacja

Data publikacji: 2020-05-27

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku informuje, że z dniem 16.05.2020 weszła w życie ustawa z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 roku, poz. 875)

Zgodnie z art. 68 ust. 1. w/w ustawy terminy, o których mowa w art. 15zzr ust. 1 ustawy zmienianej w art. 46, których bieg nie rozpoczął się na podstawie art. 15zzr ust. 1 tej ustawy, rozpoczynają bieg po upływie 7 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Powyższe oznacza, że terminy na wniesienia odwołania od decyzji, które wcześniej były zawieszone rozpoczynają bieg z dniem 24.05.2020 i od tego dnia liczony jest 14 dniowy termin na odwołanie się od decyzji. Dotyczy to decyzji odebranych przed dniem 24.05.2020r.

Natomiast jeśli decyzja została odebrana po 24.05.2020 termin na wniesienie odwołania wnosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

Informacja

Data publikacji: 2020-05-12

W celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia osób w związku z zagrożeniami epidemicznymi, dostęp do Kasy Ośrodka tylko w dniach wypłat w godzinach od 11.00 do 14.00 na specjalnych zasadach.

18 maja - świadczenia rodzinne, świadczenia 500+, A - H oraz świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego A - Z

19 maja - świadczenia rodzinne, świadczenia 500+, I - O

20 maja - świadczenia rodzinne, świadczenia 500+, P - Z

22 maja - zasiłek stały

25 maja - zasiłek okresowy A - K

26 maja - zasiłek okresowy L - Z

27 maja - zasiłek celowy

Dostosuj się do personelu sterującego ruchem, jednocześnie nie więcej niż 3 osoby.

Od 16.04.2020 w przestrzeni publicznej, obowiązuje zasłanianie ust i nosa, załóż maseczkę.

Zachowaj odstęp w kolejce od drugiej osoby, minimum 2 metry.

Nie narażaj innych osób. Jeśli jesteś przeziębiony, używaj chusteczek do zasłaniania ust podczas kichania lub kaszlu.

Podziękowania dla Wolontariuszy

Data publikacji: 2020-05-04

Składam serdeczne podziękowania dla:
Grupy wolontariuszy "Pomogę bo mogę - Kluczbork",
"Kluczborskie krawcowe szyją"dla służby zdrowia i służb mundurowych,
i wszystkich pozostałych Wolontariuszy, wspierających seniorów w tym trudnym czasie epidemii.

W szczególności za przekazanie maseczek dla podopiecznych Ośrodka, robienie zakupów dla seniorów, rozwożenie paczek z pomocą żywnościową z Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej.

Krzysztof Soberka - Kierownik Ośrodka

Informacja

Data publikacji: 2020-04-16

Z uwagi na stan epidemii uruchomiono bezpłatne wsparcie dla osób głuchoniemych. Zamieszczamy link do tłumacza migowego, PJM 24/7, (serwis zewnętrzny).
https://www.pzg.org.pl/2020/03/koronawirus-tlumacz-pjm-dla-calej-polski

Komunikat

Data publikacji: 2020-04-04

Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie.

Uwaga! Każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do ośrodka pomocy społecznej, gdyż wsparcie można otrzymać z wielu miejsc.

Ze względu na ogłoszony Stan Zagrożenia Epidemicznego, bardzo prosimy o wskazanie osób starszych, chorych, samotnych, które potrzebują pomocy doraźnej, a które nie mają rodziny mogącej udzielić takiej pomocy.

Informacje takie prosimy przekazywać do :
Ośrodka Pomocy Społecznej (tel: 77 418 52 81 lub po godzinie 18:00: 780 176 523, e-mail: sekretariat@ops.kluczbork.pl) lub
Wydziału Spraw Obywatelskich i Obronnych (tel: 77 418 27 89, e-mail: oc@kluczbork.pl)

Załączniki:

 1. Na co mogą liczyć objęci kwarantanną (plik pdf 2138KB)
 2. Kwarantanna 1 (plik pdf 18160KB)
 3. Zasady kwarntanny (plik pdf 92KB)
 4. Kwarantanna2 (plik pdf 689KB)

Ogłoszenie

Data publikacji: 2020-03-16

Na podstawie § 8.2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, podjąłem decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku, w dniach od 16.03.2020r. do odwołania, polegających na :

Czytaj całość publikacji "Ogłoszenie"

Załączniki:

 1. Konto 500+ (plik pdf 123KB)
 2. Konto ZR (plik pdf 130KB)
 3. Konto FA (plik pdf 120KB)

W trosce o zdrowie i życie mieszkańców Gminy Kluczbork

Data publikacji: 2020-03-11

Na terenie Gminy Kluczbork do dnia 11.03.2020r. nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

W związku z zagrożeniem związanym z wystąpieniem w Polsce przypadków zarażenia koronawirusem, Gmina Kluczbork, podjęła działania ZAPOBIEGAWCZE, polegające na ograniczeniu możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym społeczeństwie.

Poza podjętymi decyzjami o zamknięciu placówek edukacyjnych i odwołaniu wszystkich imprez, zalecane jest unikanie dużych skupisk ludzkich. W szczególności prosi się o ograniczanie do niezbędnego minimum wizyt w instytucjach publicznych, urzędach, sklepach, kościołach.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kluczbork.eu

Informacja NFZ

Data publikacji: 2020-02-26

Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje w załączeniu informacje dotyczące postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia koronawirusa.

Załączniki:

 1. Co musisz wiedzieć o koronawirusie (plik pdf 210KB)
 2. Informacja dla osób powracających z Włoch (plik pdf 238KB)
 3. Jak myć ręce (plik pdf 269KB)
 4. Jak rozpoznać objawy (plik pdf 348KB)
 5. Informacje adresowe (plik pdf 300KB)

Przedłużanie ważności Opolskiej Karty Rodziny i Seniora

Data publikacji: 2020-02-18

Opolskie Karty Rodziny i Seniora wydawane są od czerwca 2014 roku. Karty dla seniorów wydawane są bezterminowo, natomiast część kart dla rodzin traci ważność z końcem każdego roku kalendarzowego. Każdy zainteresowany może sprawdzić ważność swojej karty po naklejonych hologramach przy roku. Osoby korzystające z ulg i zwolnień, zainteresowane przedłużeniem ważności kart na kolejny rok, powinny zgłosić się do tutejszego Ośrodka (pok. nr 8, I piętro), wraz z wszystkimi kartami w celu złożenia oświadczenia i wydłużenia ważności. Oświadczenia można również pobrać ze strony internetowej. Ważność kart na kolejny rok potwierdza się naklejeniem hologramu na każdej z nich.

Załączniki:

 1. Oświadczenie (plik pdf 393KB)

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie w powiecie kluczborskim

Data publikacji: 2020-02-12

W 2020 roku w powiecie kluczborskim funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji oraz jeden punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji.

Czytaj całość publikacji "Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie w powiecie kluczborskim "

Załączniki:

 1. Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie w powiecie kluczborskim (plik pdf 95KB)

Terminy wydawania żywności w lutym 2020 roku - II tura

Data publikacji: 2020-02-11

Najbliższy termin wydawania żywności: 21, 24, 25 i 26 lutego 2020 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Informacja

Data publikacji: 2020-02-07

Gmina Kluczbork realizuje Program MINISTERSTWA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, finansowany z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia.
Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej edycja 2019-2020, zwany dalej Programem, zapewnia usługę asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, dedykowaną osobom niepełnosprawnym.

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Plakat programu AOON

Załączniki:

 1. Informacja o programie AOON (plik pdf 136KB)
 2. Program AOON edycja 2019-2020 (plik pdf 367KB)
 3. Karta zgłoszenia (plik pdf 158KB)
 4. Zgoda z Klauzulą informacyjną (plik pdf 201KB)

Program Pomocy Dzieciom

Data publikacji: 2020-02-05

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym.

Czytaj całość publikacji "Program Pomocy Dzieciom"

Stypendia SPES - plakat 2020

Załączniki:

 1. Stypendia SPES - informacje 2020 (plik pdf 289KB)

Terminy wydawania żywności w lutym 2020 roku

Data publikacji: 2020-01-22

Najbliższy termin wydawania żywności: 4, 5, 6 i 7 lutego 2020 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Informacja PFRON w Opolu

Data publikacji: 2020-01-10

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Ośb Niepełnosprawnych Oddział w Opolu zwrócił się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o Systemie Obsługi Wsparcia, który jest nowoczesna platformą, za pomocą której Osoby Niepełnosprawne i jednostki działające na ich rzecz mogą elektronicznie składać wnioski o wsparcie finansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dystrybuowane przez jednostki samorządu terytorialnego.

Załączniki:

 1. Informacja szczegóły (plik pdf 321KB)

Terminy wydawania żywności w styczniu 2020 roku - II tura

Data publikacji: 2020-01-09

Najbliższy termin wydawania żywności: 21, 22, 23 i 24 stycznia 2020 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Informacja

Data publikacji: 2020-01-02

Od 1 stycznia 2020 roku przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczborku uruchomiono ogrzewalnię dla osób potrzebujących.

Ogrzewalnia zapewnia tymczasowe schronienie, tj. umożliwia interwencyjny, bezpieczny pobyt w ogrzewanych pomieszczeniach wyposażonych co najmniej w miejsca siedzące, opiekę opiekuna, możliwość skorzystania z ciepłego napoju, możliwość przeprowadzenia zabiegów higienicznych oraz wymianę odzieży.

Ogrzewalnia jest czynna codziennie od 18.00 do 8.00. Wejście do Ogrzewalni od ul. Podwale przez podwórko wewnętrzne. Ogrzewalnia objęta jest monitoringiem wizyjnym.

Terminy wydawania żywności w styczniu 2020 roku

Data publikacji: 2019-12-27

Najbliższy termin wydawania żywności: 7, 8, 9 i 10 stycznia 2020 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Kontynuacja programów społecznych od 2020 roku

Data publikacji: 2019-12-16

W dniu 27 listopada 2019 roku, Rada Miejska w Kluczborku, przyjęła uchwały o kontynuacji Programów: "Kluczbork dla Rodziny +" oraz Gmina Kluczbork dla Seniora obowiązujących od 2020 roku. Programy zakładają włączenie jednostek organizacyjnych gminy, instytucji kultury, sektora organizacji pozarządowych oraz firm prywatnych do działań służących na rzecz poprawy jakości życia rodzin i aktywizacji seniorów

Czytaj całość publikacji "Kontynuacja programów społecznych od 2020 roku"

Informacja

Data publikacji: 2019-12-12

W dniu 14.12.201 (sobota), Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku będzie czynny w godzinach 7:00 - 15:00
za dzień 24.12.2019 (wtorek), w którym będzie zamknięty.

Ogłoszenie

Data publikacji: 2019-12-10

Magazyn "Z rączki do rączki" przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczborku organizuje zbiórkę bielizny, odzieży i obuwia (zimowego) dla bezdomnych mężczyzn.

Zachęcamy mieszkańców i osoby, które posiadają zbędną odzież i obuwie do przynoszenia ich do magazynu "Z rączki do rączki". Bardzo prosimy o czyste rzeczy, gdyż chcemy je przekazać osobom potrzebującym.

Magazyn mieści się w piwnicy OPS Kluczbork ul. Zamkowa 6, (pok. 111).
Dyżurujemy w każdy wtorek i piątek od 12.00 do 14.00

Załączniki:

 1. Ogłoszenie (plik pdf 77KB)

Zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2019-12-04

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku, zaprasza do składania ofert przez Wykonawców zainteresowanych realizacją usług wsparcia dla mieszkańców mieszkań chronionych na terenie Gminy Kluczbork (w Kluczborku lub Łowkowicach) w 2020 roku.

Załączniki:

 1. Zapytanie ofertowe (plik pdf 155KB)
 2. Formularz ofertowy (plik pdf 120KB)
 3. Oświadczenie (plik pdf 122KB)
 4. Klauzula informacyjna (plik pdf 268KB)

Ogłoszenie o konkursie ofert - pomoc społeczna - posiłki

Data publikacji: 2019-11-29

Udzielenie dotacji na zapewnienie gorącego posiłku osobom, które własnym staraniem nie mogą go sobie zapewnić na 2020 rok.

Załączniki:

 1. Zarządzenie z ogłoszeniem w sprawie otwartego konkursu ofert - pomoc społeczna - posiłki (plik pdf 4170KB)

Informacja

Data publikacji: 2019-11-04

Przypominamy, że 30 listopada 2019 roku upływa termin na składanie wniosków na świadczenie Dobry start (300 zł dla ucznia). Od 1 sierpnia 2019 r. świadczenie przysługuje również na dzieci uczące się w szkole dla dorosłych.

Załączniki:

 1. Informacja (plik pdf 179KB)

APEL OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KLUCZBORKU

Data publikacji: 2019-11-02

Zbliżający się okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, przewlekle chorych, bezdomnych, a także dla rodzin niezaradnych życiowo. Niskie temperatury oraz złe warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Z tego względu zwracamy się z apelem do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy.

Czytaj całość publikacji "APEL OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KLUCZBORKU"

Wydawanie skierowań do POPŻ od listopada 2019

Data publikacji: 2019-09-11

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, że osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, proszone są o zgłaszanie się do pracowników pierwszego kontaktu - pokój nr 6, w celu otrzymania skierowania od miesiąca listopada b.r. Żywność będzie wydawana od grudnia 2019 r. do kwietnia 2020 r.

500+ świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Data publikacji: 2019-09-10

W związku z licznymi telefonami w sprawie świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji (500+), uprzejmie informujemy, że wnioski na świadczenia przyjmuje ZUS i KRUS.

W rozwinięciu podajemy przydatne informacje dla osób zainteresowanych oraz wzór wniosku.

Czytaj całość publikacji "500+ świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji"

Załączniki:

 1. Wniosek ESUN (plik pdf 240KB)

DARMOWE PORADY PRAWNE W POWIECIE KLUCZBORSKIM

Data publikacji: 2019-09-10

Od 1 stycznia 2019 roku, zgodnie z nowelizacją ustawy nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Czytaj całość publikacji "DARMOWE PORADY PRAWNE W POWIECIE KLUCZBORSKIM "

Informacja Fundacji POLSKO-NIEMIECKIE POJEDNANIE

Data publikacji: 2019-09-10

Fundacja POLSKO-NIEMIECKIE POJEDNANIE zaprasza członków Stowarzyszenia do skorzystania z nowego programu pomocy humanitarnej POMOC 2019-20.

Czytaj całość publikacji "Informacja Fundacji POLSKO-NIEMIECKIE POJEDNANIE"

Załączniki:

 1. Wniosek (plik pdf 79KB)

Informacja

Data publikacji: 2019-07-28

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku, informuje że od 1 sierpnia 2019 roku można składać wnioski tradycyjne - papierowe na :

1) świadczenie wychowawcze (500+), świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy w punkcie przyjmowania wniosków - pok. nr 17 (II piętro), od poniedziałku do piątku od 08.00 do 15.00

2) świadczenie Dobry start (300 dla ucznia) w punkcie przyjmowania wniosków - pok. nr 102 (piwnica), od poniedziałku do piątku od 09.30 do 14.30

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Informacja

Data publikacji: 2019-07-10

W związku z decyzją o zakończeniu projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, informuję o zakończeniu współpracy z Fundacja Ex Bono z Opola.

Punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczborku zostaje zamknięty.

Informuję, że można w dalszym ciągu korzystać z pomocy prawnej w jednym z dwóch punktów w Powiecie.

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Informacja o naborze

Data publikacji: 2019-07-04

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku informuje o naborze kandydatów na stanowisko Pracownika socjalnego.

Załączniki:

 1. Informacja o naborze (plik pdf 186KB)
 2. Załącznik nr 1 (plik pdf 127KB)
 3. Załącznik nr 2 (plik pdf 398KB)

Ogłoszenie

Data publikacji: 2019-06-30

Bezpłatne kursy dla osób 30+. Więcej informacji w załącznikach

OgłoszenieUlotka

Informacja

Data publikacji: 2019-06-25

W związku ze zbliżaniem się nowego okresu zasiłkowego 2019/2020, uprzejmie informuję o terminach składania wniosków na świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego i świadczenia "Dobry strat" oraz o terminach rozpatrywania i wypłaty przysługujących świadczeń.

Załączniki:

 1. Tabela terminy 2019-2020 (plik pdf 254KB)

Informacja

Data publikacji: 2019-06-20

Uprzejmie informuję, że z dniem 1 lipca 2019 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 26 kwietnia o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 17 maja 2019 r., poz. 924) wprowadzająca zmiany w Programie Rodzina 500+.

Od 1 lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze (500+) na każde dziecko będzie miało charakter powszechny i będzie przysługiwać niezależnie od dochodu rodziny.

Aby zachować ciągłość przysługiwania świadczenia wychowawczego, wniosek na nowy okres świadczeniowy można złożyć zarówno w lipcu (elektronicznie), w sierpniu (elektronicznie i tradycyjnie), jak we wrześniu br.

W przypadku rodzin, które dotychczas nie otrzymywały świadczenia wychowawczego, jeżeli ww. rodziny złożą wnioski o świadczenie w okresie od dnia 1 lipca 2019 r. do dnia 30 września 2019 r., prawo do świadczenia wychowawczego na podstawie tego wniosku ustala się, począwszy od dnia 1 lipca 2019 r.

Wnioski na świadczenie wychowawcze 500+, na nowy okres zasiłkowy można składać:
- od 1 lipca br. elektronicznie przez: Emp@tia, Bankowość elektroniczną, PUE ZUS,
- od 1 sierpnia br. także drogą tradycyjną (papierową), osobiście w tutejszym ośrodku (pok. nr 17, na II piętrze), lub za pośrednictwem poczty.

Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną.

Załączniki:

 1. Plakat 1 (plik pdf 3502KB)
 2. Plakat 2 (plik pdf 2058KB)

Informacja o naborze

Data publikacji: 2019-06-17

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku informuje o naborze kandydatów na stanowisko Pracownika socjalnego.

Załączniki:

 1. Załącznik nr 2 (plik pdf 165KB)
 2. Załącznik nr 1 (plik pdf 127KB)
 3. Informacja o naborze (plik pdf 183KB)

Terminy wydawania żywności w maju 2019 roku - II tura

Data publikacji: 2019-05-16

Najbliższy termin wydawania żywności: 20, 21, 22 i 23 maja 2019 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Terminy wydawania żywności w maju 2019 roku

Data publikacji: 2019-05-02

Najbliższy termin wydawania żywności: 6, 7, 8 i 9 maja 2019 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Informacja

Data publikacji: 2019-04-28

W związku z podpisanym porozumieniem o współpracy z Fundacją Ex Bono z Opola w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczborku uruchomiono punt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Fundacja realizuje projekt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Załączniki:

 1. Ulotka (plik pdf 1001KB)
 2. Wykaz punktów pomocy w woj. opolskim (plik docx 2339KB)

Informacja

Data publikacji: 2019-04-13

W Powiecie Kluczborskim udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.
W 2019 roku w powiecie kluczborskim funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz jeden punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Więcej informacji na stronie:
http://www.powiatkluczborski.pl/aktualnosci/pomoc_prawna_2019.htm
 

Załączniki:

 1. Poradnik 1 (plik pdf 3780KB)
 2. Poradnik 2 (plik pdf 893KB)

Terminy wydawania żywności w kwietniu 2019 roku

Data publikacji: 2019-04-08

Najbliższy termin wydawania żywności: 15, 16, 17 i 18 kwietnia 2019 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Informacja KDR

Data publikacji: 2019-04-02

Informujemy wszystkie osoby które złożyły wnioski na Kartę Dużej Rodziny, że z przyczyn niezależnych od naszego ośrodka czas na wydanie kart znacznie się wydłużył. Pracownicy OPS Kluczbork odpowiadają wyłącznie za przyjęcie i rozpatrzenie wniosku w systemie informatycznym (SI KDR). Produkcja i dystrybucja kart odbywa się centralnie.

Informacja

Data publikacji: 2019-03-03

W związku z podpisaniem umowy ze Stobrawskim Centrum Seniora na zakup usług opieki dziennej w ośrodku wsparcia - Dziennym Domu Pobytu dla osób starszych z Gminy Kluczbork w 2019 roku, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku zaprasza zainteresowane osoby, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych do skorzystania z usług opieki dziennej.

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Terminywydawania żywności w marcu 2019 roku - I tura

Data publikacji: 2019-03-01

Najbliższy termin wydawania żywności: 7, 8, 11 i 12 marca 2019 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Informacja o Programie Mama 4+

Data publikacji: 2019-03-01

Przekazuję do wiadomości zainteresowanych mieszkańców, że w dniu 1 marca 2019 roku weszła w życie ustawa o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym - realizująca Program "Mama 4+". Głównym celem ustawy jest zapewnienie niezbędnych środków utrzymania osobom, które wychowywały dzieci w rodzinach wielodzietnych (co najmniej 4 dzieci), a które zrezygnowały z zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej albo ich nie podjęły ze względu na wychowywanie dzieci i co za tym idzie nie spełniają warunku do otrzymania najniższej emerytury.

Czytaj całość publikacji "Informacja o Programie Mama 4+"

Terminy wydawania żywności w lutym 2019 roku

Data publikacji: 2019-01-24

Najbliższy termin wydawania żywności: 19, 20, 21 i 22 lutego 2019 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2019-01-21

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku, zaprasza do składania ofert przez Wykonawców zainteresowanych realizacją specjalistycznych usług opiekuńczych obejmujących rehabilitację w warunkach domowych, dla osób które wymagają rehabilitacji fizycznej i usprawniania organizmu, zamieszkujących na terenie Gminy Kluczbork.

Załączniki:

 1. Zapytanie ofertowe (plik pdf 72KB)
 2. Treść oferty (plik pdf 42KB)
 3. Oświadczenie (plik pdf 46KB)

Terminy wydawania żywności w styczniu 2019 roku

Data publikacji: 2019-01-03

Najbliższy termin wydawania żywności: 17, 18, 21 i 22 stycznia 2019 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Terminy wydawania żywności w grudniu 2018 roku - II tura

Data publikacji: 2018-12-06

Najbliższy termin wydawania żywności: 14, 17, 18 i 19 grudnia 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Apel do mieszkańców

Data publikacji: 2018-12-06

Zbliżający się okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, przewlekle chorych, bezdomnych, a także dla rodzin niezaradnych życiowo. Niskie temperatury oraz złe warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Z tego względu zwracamy się z apelem do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy.

Czytaj całość publikacji "Apel do mieszkańców"

Informacja

Data publikacji: 2018-12-05

Na wniosek Krajowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej przekazujemy informacje o możliwości skorzystania z objęcia opieką osób starszych i niesamodzielnych poprzez umożliwienie im bezpłatnego korzystania z działań prowadzonych przez KRS Sieci Życia.

Załączniki:

 1. Ulotka KSR (plik pdf 787KB)
 2. Plakat KSR (plik pdf 693KB)

Informacja

Data publikacji: 2018-12-05

Do 28 grudnia 2018 roku można składać wnioski do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w otwartym konkursie ofert na finansowanie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH+" 2019.

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Zapytanie cenowe

Data publikacji: 2018-12-05

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku, zaprasza do składania ofert cenowych przez Wykonawców zainteresowanych realizacją ofert na zakup i dostawę bonów towarowych w formie znaków legitymacyjnych na okaziciela w 2019 r. podlegających wymianie na towary przez uprawnionych okazicieli - klientów Zamawiającego, zamieszkałych na terenie Gminy Kluczbork. W szczególności do wymiany ich na podstawowe artykuły spożywcze i przemysłowe w placówkach handlowych wyznaczonych przez Wykonawcę z zastrzeżeniem wyłączenia używek (wyrobów alkoholowych oraz tytoniowych).

Załączniki:

 1. Zapytanie cenowe (plik pdf 355KB)
 2. Załącznik nr 1 (plik pdf 436KB)
 3. Załącznik nr 2 (plik pdf 292KB)
 4. Załącznik nr 3 (plik pdf 206KB)
 5. Załącznik nr 4 (plik pdf 359KB)

Terminy wydawania żywności w grudniu 2018 roku - I tura

Data publikacji: 2018-11-20

Najbliższy termin wydawania żywności: 3, 4, 5 i 6 grudnia 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116

Terminy wydawania żywności w listopadzie 2018 roku

Data publikacji: 2018-11-06

Najbliższy termin wydawania żywności: 12, 13, 14, 15 listopada 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Terminy wydawania żywności w październiku 2018 roku

Data publikacji: 2018-10-09

Najbliższy termin wydawania żywności: 19, 22, 23, 24 października 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Informacja

Data publikacji: 2018-09-09

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku, informuje że od 10 września 2018 roku, punkt przyjmowania wniosków tradycyjnych na świadczenie Dobry start, wraca do siedziby ośrodka : Kluczbork ul. Zamkowa 6, pok. 14b na II piętrze.

Informacja

Data publikacji: 2018-08-09

Od 1 lipca trwa przyjmowanie wniosków o świadczenia dla rodzin na nowy okres świadczeniowy oraz o nowe świadczenie dobry start. Przez pierwszy miesiąc (lipiec br), można było zrobić to jedynie przez internet. Od sierpnia wniosek można złożyć także w formie papierowej. Przypominamy, że prawo do świadczeń na nowy okres 2018/2019 jest zależne od daty złożenia wniosku. Wnioski powinny być prawidłowo wypełnione wraz z kompletem dokumentów. W załączonej tabeli, podajemy terminy ustawowe rozpatrywania i wypłaty świadczeń na nowy okres zasiłkowy 2018/2019.

Załączniki:

 1. Tabela (plik pdf 354KB)

Jak przygotować się do złożenia wniosku na świadczenie Dobry start

Data publikacji: 2018-06-20

W związku z zbliżającym się terminem tj. 1 lipca 2018 roku, od którego będzie możliwość składania wniosków online o świadczenie Dobry start - 300 zł na każdego ucznia, przekazujemy Państwu link do strony MRPiPS z instrukcjami w zakresie składania wniosków przez Empatię i Bankowość elektroniczną.

Link do instrukcji składania wniosków przez portal EMPATIA:
https://www.mpips.gov.pl/dobrystart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online/sprawdz-jak-zlozyc-wniosek-o-swiadczenie-dobry-start-on-line-przez-portal-empatia/

Link do instrukcji składania wniosków przez bankowość elektroniczną :
https://www.mpips.gov.pl/dobrystart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online/sprawdz-jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line-przez-bankowosc-elektroniczna/

Uwaga! Wniosku drogą elektroniczną nie można złożyć na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej. Rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, osoby uczące się będące osobami usamodzielnianymi w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, wniosek składają bezpośrednio w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

Składania wniosków na świadczenie Dobry start

Informacja

Data publikacji: 2018-06-07

Dni Kluczborka 2018 nadchodzą. Już 22-23 czerwca odbędą się tegoroczne dni miasta.

Informacja

Data publikacji: 2018-05-24

Od 25 maja 2018r. w Unii Europejskiej stosowane będą nowe zasady ochrony danych osobowych, wynikające z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (nazywanego również RODO).
W związku z tym Ośrodek przygotował dla Państwa informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych w OPS, w szczególności :
1. Informacja o przetwarzanych danych osobowych.
2. Zasady przetwarzania danych osobowych.
3. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych.
 

Załączniki:

 1. Informacja o PDO (plik pdf 128KB)
 2. Zasady PDO (plik pdf 261KB)
 3. Inspektor dane kontaktowe (plik pdf 149KB)

Terminy wydawania żywności w maju 2018 roku - II tura

Data publikacji: 2018-05-14

Najbliższy termin wydawania żywności: 21-24 maja 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Ogłoszenie

Data publikacji: 2018-05-02

power-fewerrp

W związku z realizacja projektu pn. Nowa jakość pomocy społecznej w gminie Kluczbork współfinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Gmina Kluczbork/Ośrodek Pomocy Społecznej, zamieściła w Bazie konkurencyjności ogłoszenie o zamówieniu: Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla kadry Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku, więcej na stronie:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1108672

Terminy wydawania żywności w maju 2018 roku

Data publikacji: 2018-04-24

Najbliższy termin wydawania żywności: 9, 10, 11 i 14 maja 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Terminy wydawania żywności w kwietniu 2018 roku - II tura

Data publikacji: 2018-04-16

Najbliższy termin wydawania żywności: 19, 20, 23 i 24 kwietnia 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Zaproszenie na spotkanie PRZEZORNY SENIOR

Data publikacji: 2018-04-03

Stowarzyszenia Wolontariat 50+ Senior dla Seniora serdecznie zaprasza na spotkanie, które poświęcone będzie bezpieczeństwu osób starszych.
Spotkanie odbędzie się w dniu 9 kwietnia br. (poniedziałek) o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Ratusza w Kluczborku, Rynek 1.

Czytaj całość publikacji "Zaproszenie na spotkanie PRZEZORNY SENIOR"

Terminy wydawania żywności w kwietniu 2018 roku

Data publikacji: 2018-03-30

Najbliższy termin wydawania żywności: 5, 6, 9 i 10 kwietnia 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej

Data publikacji: 2018-03-29

Z dniem 1 stycznia 2018 roku Karta Dużej Rodziny uzyskała formę dokumentu elektronicznego.
Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych (mKDR). W obiegu pozostanie także plastikowy nośnik.

Czytaj całość publikacji "Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej"

Informacja Stowarzyszenia na rzecz niepełnosprawnych SPES

Data publikacji: 2018-03-08

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia Programu Pomocy Dzieciom.
Stowarzyszenie SPES rozpoczyna nabór wniosków na stypendia, który potrwa do 5 kwietnia br. Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej rodzin, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Celem Stowarzyszenia jest trwała poprawa sytuacji życiowej zwłaszcza tych rodzin, które dostrzegają własne możliwości radzenia sobie z trudnościami.
Więcej informacji w ulotce lub na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Załączniki:

 1. Stypendia SPES - informacje 2018 (plik pdf 250KB)

Termin wydawania żywności w marcu 2018 roku

Data publikacji: 2018-03-01

Najbliższy termin wydawania żywności: 5, 6, 7 i 8 marca 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Termin wydawania żywności w lutym 2018 roku

Data publikacji: 2018-02-07

Najbliższy termin wydawania żywności: 12, 13, 14 i 15 lutego 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Termin wydawania żywności w styczniu 2018 roku

Data publikacji: 2018-01-09

Najbliższy termin wydawania żywności: 25, 26, 29 i dodatkowo 30 stycznia 2018 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Informacja

Data publikacji: 2018-01-03

Szanowni Państwo,
na mocy ustawy z dnia 7 lipca 2017r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin ( Dz. U. z 2017r., poz. 1428) z dniem 1 stycznia 2018r. wojewoda właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenia rodzinne oraz świadczenie wychowawcze pełnił funkcję instytucji właściwej w związku z udziałem Rzeczypospolitej Polskiej w koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w przypadku przemieszczania się osób w granicach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Konfederacji Szwajcarskiej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, iż od 1 stycznia 2018r. sprawy dotyczące koordynacji świadczeń rodzinnych oraz świadczenia wychowawczego realizowane są przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu.

Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu
45-082 Opole ul. Piastowska 14
telefon: 77 452 43 39
fax: 77 452 43 40
e-mail: kszs@opole.uw.gov.pl
strona internetowa https://www.opole.uw.gov.pl/"

 

Termin wydawania żywności w grudniu 2017 roku

Data publikacji: 2017-12-06

Najbliższy termin wydawania żywności od 12 do 15 grudnia 2017 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Zapraszamy zainteresowanych do skorzystania z usług w projekcie

Data publikacji: 2017-12-06

rpowo

W związku z realizacja projektu Nie-Sami-Dzielni-rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VIII-Integracja Społeczna, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku, informuje o możliwości skorzystania przez osoby starsze, niesamodzielne, w tym osoby z niepełnosprawnościami z:
1) sąsiedzkich usług opiekuńczych,
2) sprzętu rehabilitacyjnego,
3) usługi Teleopieki domowej,
w celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa oraz wsparcia i opieki nad osobami starszymi, w tym niepełnosprawnymi w Gminie Kluczbork.
Koszt założenia usługi Teleopieki i wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego jest finansowany w ramach projektu, osoba objęta usługą nie ponosi kosztów.
Warunkiem założenia Teleopieki jest posiadanie telefonu stacjonarnego i aktywnej linii telefonicznej.
W pierwszej kolejności wsparcie będzie kierowane do osób, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie lub osobę samotnie gospodarującą (dochód netto nie może przekroczyć : na osobę w rodzinie 771 zł, na osobę samotną 951 zł).
Z uwagi na ograniczoną ilość usług, każda osoba i jej sytuacja będzie weryfikowana przez pracowników ośrodka.

APEL OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KLUCZBORKU

Data publikacji: 2017-11-07

Zbliżający się okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, przewlekle chorych, bezdomnych, a także dla rodzin niezaradnych życiowo. Niskie temperatury oraz złe warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Z tego względu zwracamy się z apelem do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy.

Czytaj całość publikacji "APEL OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KLUCZBORKU"

Termin wydawania żywności w listopadzie 2017 roku

Data publikacji: 2017-11-03

Najbliższy termin wydawania żywności od 6 do 9 listopada 2017 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

UWAGA !!! Wnioski na 500+ z prawem do świadczenia za październik tylko do końca miesiąca

Data publikacji: 2017-10-18

Upływa czas na składanie wniosków na świadczenie wychowawcze czy fundusz alimentacyjny.
Prawo do świadczeń na nowy okres 2017/2018 jest zależne od daty złożenia wniosku. Złożenie wniosku później niż w październiku br. skutkuje ustaleniem prawa do świadczenia wychowawczego, świadczeń z funduszu alimentacyjnego od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące (tj. za październik br.).

Aby otrzymać świadczenia za październik br. należy bezwzględnie złożyć wniosek do 31 października br.

Wnioski można składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej, za pośrednictwem Poczty Polskiej albo drogą elektroniczną (bankowość elektroniczna, platforma ZUS, platforma Empatia, ePUAP).

Wnioski złożone do końca października br. będą rozpatrzone do końca grudnia br.

Załączniki:

 1. Tabela - terminy składania i rozpatrywania wniosków (plik pdf 188KB)

Termin wydawania żywności w październiku 2017 r.

Data publikacji: 2017-10-02

Najbliższy termin wydawania żywności od 9 do 12 października 2017 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa wydawana jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.

Ogłoszenie

Data publikacji: 2017-09-20

rpowo

W związku z realizacja projektu partnerskiego Nie - Sami - Dzielni - rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne dofinansowanego z EFS, Gmina Kluczbork zamieściła w Bazie konkurencyjności ogłoszenie nr 1056973, o zamówieniu: Świadczenie kompleksowej usługi całodobowego monitoringu tzw. Teleopieki, dla osób starszych, osób niepełnosprawnych i osób niesamodzielnych w miejscu zamieszkania w Gminie Kluczbork", więcej na stronie:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1056973

UWAGA NA OSZUSTÓW

Data publikacji: 2017-09-14

osoby podające się za policjantów wprowadzają w błąd osoby starsze. Policja odnotował wczoraj i wcześniej kilkadziesiąt prób oszustwa w Powiecie opolskim.

Terminy wydawania żywności we wrześniu 2017 roku

Data publikacji: 2017-09-05

Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa jest wydawana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.
Najbliższy termin wydawania żywności od 11 do 14 września 2017 roku.

Informacja

Data publikacji: 2017-09-05

Uwaga od 05.09.2017 nastąpiła zmiana pokoju do wydawania i przyjmowanie wniosków na świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, świadczenia wychowawcze.
Wnioski są wydawane i przyjmowane w pokoju nr 17 na 2 pietrze.

Informacja

Data publikacji: 2017-08-29

Z uwagi na kolejki osób składających wnioski na świadczenie wychowawcze, świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny w siedzibie ośrodka, uprzejmie informujemy, że wnioski można składać przez Internet, wykorzystując: bankowość elektroniczną, platformę usług elektronicznych ZUS, portal informacyjno-usługowy MRPiPS (Portal Emp@tia) oraz niezależnie od Centralnego Systemu Zabezpieczenia Społecznego (CSIZS) przez ePUAP na elektroniczną platformę usług administracji publicznej (Elektroniczne skrzynki podawcze - ESP).
Więcej na stronie MRPiPS:
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line/

Załączniki:

 1. Plakat (plik pdf 6101KB)

Wydawanie skierowań do pomocy żywnościowej

Data publikacji: 2017-08-28

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, że osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD), proszone są o zgłaszanie się do pracowników socjalnych (według rejonizacji) w celu otrzymania skierowania.

Czytaj całość publikacji "Wydawanie skierowań do pomocy żywnościowej"

Załączniki:

 1. Skierowanie (plik pdf 687KB)

Informacja

Data publikacji: 2017-08-17

Biuro projektów dotacyjnych informuje o przedłużeniu naboru do 25 sierpnia 2017 roku. Szczegóły w ulotce.

Załączniki:

 1. Ulotka informacyjna (plik pdf 765KB)

Informacja

Data publikacji: 2017-07-25

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku informuję, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) oraz wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres 2017/2018 (tj. od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r.), jak również wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego na okres zasiłkowy 2017/2018 (tj. od 1 listopad 2017 r. do 30 października 2018 r.) można składać od 1 sierpnia 2017r.

Czytaj całość publikacji "Informacja"

Załączniki:

 1. Tabela (plik pdf 186KB)
 2. Plakat (plik pdf 6101KB)
 3. Informator (plik pdf 462KB)

Prawnicy doradzają za darmo

Data publikacji: 2017-07-24

Już drugi rok zgodnie z Ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej w powiecie kluczborskim funkcjonują trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, które są zlokalizowane w:
1) Kluczborku, w budynku Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji, ul. Sienkiewicza 20B. Punkt jest prowadzony przez organizację pozarządową - Stowarzyszenia OPPEN Obywatel Prawo Pomoc Edukacja Nowatorstwo, ul. Stanisława Dubois 18/3; 45-070 Opole z siedzibą w Opolu, wyłonioną w otwartym konkursie ofert. Punkt prowadzony jest przez Adwokatów i Radców Prawnych od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-19.00.
2) Wołczynie, w budynku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., ul. Rzeczna 3. Punkt prowadzony jest przez Adwokatów od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00.
3) Byczynie, w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Kluczborska 4A/4. Punkt prowadzony jest przez Radców Prawnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00.

Czytaj całość publikacji "Prawnicy doradzają za darmo"

Wakacje z zabytkami

Data publikacji: 2017-05-26

Fundacja Benevolens szuka wolontariuszy na organizowany darmowy obóz wolontariacki dla wolontariuszy z całej Polski (osób, które ukończyły 18 lat). Więcej informacji w załącznikach.

Wakacje z zabytkami - plakat

Załączniki:

 1. Wakacje z zabytkami - informacja (plik docx 69KB)

Informacja

Data publikacji: 2017-05-22

Powiat Kluczborski realizuje projekt współfinansowany ze środków unijnych pn. Dotacja-Firma-Sukces. Wsparcie dla przedsiębiorczych!, dzięki któremu można otrzymać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie: www.inkubatorkluczbork.pl

Załączniki:

 1. Ulotka (plik pdf 473KB)
 2. Informacja (plik doc 120KB)

Informacja

Data publikacji: 2017-05-09

Stowarzyszenie Piękne Anioły prowadzi akcję "Czysty Aniołek". Akcja ta ma na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej. Akcja trwa do 10 czerwca 2017 roku. Więcej informacji na https://www.piekne-anioly.org

plakat

Terminy wydawania żywności w maju 2017 roku

Data publikacji: 2017-05-02

Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa jest wydawana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.
Najbliższy termin wydawania żywności od 8 do 10 maja 2017 roku.
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2016 dobiega końca.
Informacje o wydawaniu skierowań do pomocy żywnościowej w ramach Podprogramu 2017, przekażemy zaraz po ogłoszeniu wytycznych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ostrzeżenie przed oszustami

Data publikacji: 2017-04-26

Informujemy, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku nie prowadzi akcji dotyczącej sprawdzania przeznaczania środków z Programu 500+ przez naszych klientów.

Na terenie Gminy Kluczbork tylko pracownicy socjalni tutejszego Ośrodka (legitymujący się ważną legitymacją służbową) są uprawnieni do sprawdzania sytuacji w środowisku.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy wpuszczaniu osób obcych do swoich domów i nie udostępnianie dokumentów osobom nieuprawnionym. Brak ważnej legitymacji służbowej osoby odwiedzającej jest podstawą do odmowy kontaktu.

OPS powiadomił Policję o sprawach oszustwa polegającego na podawaniu się osób nieuprawnionych za pracowników Ośrodka.

Informacja

Data publikacji: 2017-04-13

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku w dniu 18 kwietnia 2017 roku (wtorek) będzie czynny : od 8.00 do 15.00.

Terminy wydawania żywności w kwietniu 2017 roku

Data publikacji: 2017-04-03

Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa jest wydawana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.
Najbliższy termin wydawania żywności od 12 do 14 kwietnia 2017 roku.

Ogłoszenie

Data publikacji: 2017-03-27

Zorientuj się i nie strać szansy na DOTACJĘ na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Trwa rekrutacja do projektu Zorientowani na biznes.
Jeśli masz skończone 30 lat, jesteś BEZROBOTNY lub NIEAKTYWNY ZAWODOWO, zamieszkujesz teren województwa opolskiego i masz pomysł na swoją firmę, możesz otrzymać BEZZWROTNĘ DOTACJĘ do 23 tyś. zł. oraz wsparcie w kwocie 1000zł miesięcznie na utrzymanie działalności nawet przez 12 pierwszych miesięcy.
Projektem są również objęci EMERYCI oraz MATKI na urlopie wychowawczym.
Ilość miejsc ograniczona!
Wszelkich informacji udzieli Państwu Koordynator projektu pod nr tel. 501 858 052
Zapraszamy do biura projektu w Opolu przy ul. Horoszkiewicza 6/B113 oraz na stronę projektu
https://www.zorientowani.kompass-consulting.pl
oraz
https://www.facebook.com/zorientowaninabiznesl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Plakat

Fundacja Aktywizacja zaprasza do udziału w projekcie

Data publikacji: 2017-03-23

Projekt kierowany jest do osób młodych zamieszkujących na terenie woj. opolskiego, w wieku 15-29 lat, bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu - tzw. młodzież NEET. Uczestnikami projektu nie mogą być osoby zarejestrowane jako bezrobotne w PUP, ani studenci studiów stacjonarnych. Możliwy jest udział studentów studiów zaocznych o ile nie pracują i spełniają kryteria młodzieży NEET.
Więcej informacji w załącznikach.

Plakat UlotkaFundacja Aktywizacja zaprasza do udziału w projekcie

Załączniki:

 1. Projekt (plik pdf 481KB)

Harmonogram spotkań grup wsparcia

Data publikacji: 2017-03-21

rpowo

Harmonogram spotkań grup wsparcia (samopomocowych) na okres IV-VI 2017r. realizowanych w ramach projektu "Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo - wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej".

Rodziny przeżywające problemy opiekuńczo - wychowawcze:
1) 06.04.2017r., godz. 09:00 - 12:00
2) 18.05.2017r., godz. 09:00 - 12:00
3) 08.06.2017r., godz. 09:00 - 12:00

Rodziny starające się o powrót dziecka:
1) 03.04.2017r., godz. 09:00 - 12:00
2) 15.05.2017r., godz. 09:00 - 12:00
3) 05.06.2017r., godz. 09:00 - 12:00

Międzynarodowy Dzień Inwalidy

Data publikacji: 2017-03-20

19 marca obchodzony był Międzynarodowy Dzień Inwalidów.
Jaka pomoc mogą otrzymać osoby niepełnosprawne?

Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych przewiduje szereg instrumentów służących wsparciu osoby niepełnosprawnej.
Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:
- uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych,
- zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym na podstawie odrębnych przepisów,
- likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych,
- usług tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika.
Ponadto osoby niepełnosprawne mogą uczestniczyć w warsztatach terapii zajęciowej.

Czytaj całość publikacji "Międzynarodowy Dzień Inwalidy"

Zaproszenie

Data publikacji: 2017-03-15

Biuro Projektów Dotacyjnych zaprasza na otwarte spotkanie informacyjne w sprawie realizowanych projektów dotacyjnych. Celem realizowanych przez biuro projektów, jest udzielenie wsparcia osobom pozostającym bez pracy, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego. Zachęcamy również do odwiedzenia strony na portalu społecznościowym Facebook - @dotacjekluczbork
Więcej o bezzwrotnym wsparciu finansowym i spotkaniu w załączniku.

Załączniki:

 1. Ulotka (plik pdf 463KB)

Komunikat MRPiPS

Data publikacji: 2017-02-22

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało komunikat o próbach wyłudzania pieniędzy, z prośbą o rozpowszechnienie, więcej w załączniku.

Załączniki:

 1. Komunikat MRPiPS (plik pdf 1604KB)

Ogłoszenie o zamówieniu usługi Teleopieki

Data publikacji: 2017-02-12

rpowo

W związku z realizacja projektu partnerskiego Nie - Sami - Dzielni - rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne dofinansowanego z EFS, Gmina Kluczbork zamieściła w Bazie konkurencyjności ogłoszenie o zamówieniu: Świadczenie kompleksowej usługi całodobowego monitoringu tzw. Teleopieki, dla osób niepełnosprawnych i osób niesamodzielnych w miejscu zamieszkania w Gminie Kluczbork", więcej na stronie:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1020573

Kampania MRPiPS

Data publikacji: 2017-02-07

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło realizację kampanii informacyjnej "Bezpieczny i Aktywny Senior", która porusz najistotniejsze tematy związane z bezpieczeństwem i aktywnością osób starszych. Jednym z podstawowych celów kampanii jest uchronienie osób starszych przed przestępstwami, takimi jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, nadużycia w prywatnych placówkach całodobowego pobytu, przemoc, czy dyskryminację ze względu na wiek. Więcej na stronie ministerstwa: http://www.mpips.gov.pl/bezpieczny-i-aktywny-senior/

Załączniki:

 1. Ulotka (plik pdf 832KB)

Wnioski na karty w programie

Data publikacji: 2017-02-06

U W A G A !!! Od 06.02.2017 roku wnioski na karty w programie "Kluczbork dla Rodziny+" składa się w siedzibie OPS w Kluczborku, ul. Zamkowa 6, piętro I, pok. 8, w godzi. od 8 do 15, (dotychczas było: piętro II, pok. 13, w godz. od 10 do 15). W tym samym miejscu można przedłużyć karty wydane w latach 2014-2016 specjalnym hologramem na lata 2017 - 2019.
Karty "Gmina Kluczbork dla Seniora" przedłuża i wydaje nowe Urząd Miejski w Kluczborku, ul. Katowicka 1, pok. 105 na I piętrze.

Terminy wydawania żywności w lutym 2017 roku

Data publikacji: 2017-02-02

Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa jest wydawana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu przy ul. Byczyńskiej 116.
Najbliższy termin wydawania żywności od 7 do 9 lutego 2017 roku.

WUP Opole rozpoczął realizację projektu

Data publikacji: 2017-02-01

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu rozpoczął realizację projektu Opolskie dla rodziców i dzieci w ramach Działania 7.6 Godzenie życia prywatnego i zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt stanowi kontynuację działań realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w projekcie Powrót do zatrudnienia. Celem nowego projektu jest wsparcie dla 100 rodziców/opiekunów prawnych dzieci do lat 3, którzy chcą wrócić na rynek pracy, a barierą uniemożliwiającą im powrót do aktywności jest konieczność opieki nad małym dzieckiem.

Czytaj całość publikacji "WUP Opole rozpoczął realizację projektu "

Załączniki:

 1. Gminy preferowane (plik doc 606KB)
 2. Regulamin (plik doc 764KB)
 3. Formularz rekrutacyjny (plik doc 676KB)

Placówki pomocy

Data publikacji: 2017-01-13

Aktualny wykaz placówek pomocy dla osób potrzebujących wsparcia w woj. opolskim 2016/2017 w załączniku.

Załączniki:

 1. Placówki pomocy - wykaz (plik pdf 3692KB)

Terminy wydawania żywności w styczniu 2017 roku

Data publikacji: 2017-01-13

Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa jest wydawana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu na ul. Byczyńskiej 116.
Najbliższy termin wydawania żywności od 17 do 19 stycznia 2017 roku.

Harmonogram spotkań grup wsparcia

Data publikacji: 2017-01-03

rpowo

Harmonogram spotkań grup wsparcia (samopomocowych) za okres I-III 2017r. realizowanych w ramach projektu "Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo - wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej".

1) 12.01.2017r., godz. 09:00 - 12:00
2) 16.01.2017r., godz. 09:00 - 12:00
3) 02.02.2017r., godz. 09:00 - 12:00
4) 06.02.2017r., godz. 09:00 - 12:00
5) 02.03.2017r., godz. 09:00 - 12:00
6) 06.03.2017r., godz. 09:00 - 12:00

Informacja

Data publikacji: 2016-12-20

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku w okresie świątecznym będzie czynny :
- w dniu 23 grudnia 2016 roku od 7.00 do 14.00
- w dniu 27 grudnia 2016 roku od 8.00 do 15.00

Informacja dla rodziców dzieci do 3-go roku życia !!!

Data publikacji: 2016-12-20

Rodzicu... Masz dziecko w wieku do lat 3 ? Wróciłeś lub chcesz powrócić do pracy ? W żłobku nie ma wolnych miejsc ? Wynajęcie niani do dziecka jest ponad Twoje możliwości finansowe ?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oferujemy pomoc w zorganizowaniu opieki nad dzieckiem w formie DZIENNEGO OPIEKUNA w 2017 roku.

Czytaj całość publikacji "Informacja dla rodziców dzieci do 3-go roku życia !!!"

Załączniki:

 1. Informacja rodzica (plik doc 40KB)

Kontynuacja programów społecznych Gminy Kluczbork

Data publikacji: 2016-12-15

W dniu 30 listopada 2016 roku, Rada Miejska w Kluczborku, przyjęła uchwały o kontynuacji Programów: "Kluczbork dla Rodziny +" oraz Gmina Kluczbork dla Seniora na lata 2017-2019.
Programy zakładają włączenie jednostek organizacyjnych gminy, instytucji kultury, sektora organizacji pozarządowych oraz firm prywatnych do działań służących na rzecz poprawy jakości życia rodzin i aktywizacji seniorów.
Dotychczasowe programy społeczne, spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem w lokalnej społeczności, dlatego większość zapisów przygotowanych do kontynuacji programów wieloletnich na lata 2017-2019 pozostała bez zmian.
Katalog ulg i zwolnień stosowanych przez jednostki organizacyjne i instytucje kultury Gminy Kluczbork w ramach kontynuacji programów na lata 2017 - 2019, został rozszerzony o ofertę kina "Bajka".
Od 15 grudnia 2016 roku będzie można przedłużyć karty wydane w latach 2014-2016 specjalnym hologramem.
Podobnie od 15 grudnia 2016 roku można składać wnioski na karty do programów na lata 2017-2019.
Wnioski na karty w programie "Gmina Kluczbork dla Seniora" w Urzędzie Miejskim w Kluczborku, ul. Katowicka 1, pok. 105 na I piętrze.
Wnioski na karty w programie "Kluczbork dla Rodziny+" w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczborku, ul. Zamkowa 6, piętro II, pok. 13, w godzi. od 10 do 15.

Czytaj całość publikacji "Kontynuacja programów społecznych Gminy Kluczbork"

Plakat rodzinaPlakat senior

Terminy wydawania żywności w grudniu 2016 roku

Data publikacji: 2016-12-07

Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa jest wydawana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu na ul. Byczyńskiej 116.
Najbliższy termin wydawania żywności od 13 do 15 grudnia 2016 roku.

Czytaj całość publikacji "Terminy wydawania żywności w grudniu 2016 roku"

Załączniki:

 1. Produkty (plik pdf 282KB)

LUX MED Diagnostyka informuje o bezpłatnych badaniach mammograficznych.

Data publikacji: 2016-12-01

LUX MED Diagnostyka, informuje że do Kluczborka w dniu 16 grudnia 2016 r. przyjedzie mammobus. Zatrzyma się przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej, ul. Krakusa 1.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Czytaj całość publikacji "LUX MED Diagnostyka informuje o bezpłatnych badaniach mammograficznych."

Załączniki:

 1. Plakat (plik pdf 548KB)
 2. Skierowanie (plik pdf 64KB)

Informacja OWES w Byczynie

Data publikacji: 2016-12-01

Informujemy, że dnia 13.12.2016r. na stronie internetowej: http://www.owesbyczyna.pl pojawi się informacja o rozpoczęciu rekrutacji do projektu: Byczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla subregionu północnego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, działanie 8.3 - Wsparcie podmiotów ekonomii społecznej, która będzie trwała do dnia 28.12.2016r.

Czytaj całość publikacji "Informacja OWES w Byczynie"

Terminy wydawania żywności w listopadzie 2016

Data publikacji: 2016-11-08

Najbliższy termin wydawania żywności od 15 do 17.11.2016 roku.
Na terenie gminy Kluczbork pomoc żywnościowa jest wydawana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kluczborku, z magazynu na ul. Byczyńskiej 116.

Czytaj całość publikacji "Terminy wydawania żywności w listopadzie 2016"

Wpływ programu Rodzina 500 plus na życie rodzin

Data publikacji: 2016-10-27

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło na swojej stronie internetowej (kliknij w link), http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/rodzina-500-plus/art,8327,wplyw-programu-rodzina-500-plus-na-zycie-rodzin.html informacje dotyczące zasięgu i wpływu programu "Rodzina 500 plus" na życie rodzin. Wybrane informacje dotyczące woj Opolskiego w załączniku.

Załączniki:

 1. 500+ Opolskie (plik pdf 200KB)

Informacja OWES w Byczynie

Data publikacji: 2016-10-20

W dniu 27.10.2016r. na stronie internetowej, (kliknij w link) http://www.owesbyczyna.pl pojawi się informacja o rozpoczęciu rekrutacji do projektu: Byczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla subregionu północnego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, działanie 8.3 - Wsparcie podmiotów ekonomii społecznej, która będzie trwała do dnia 14.11.2016r.

Rekrutacja będzie dostępna dla osób fizycznych i osób prawnych zamierzających założyć nowe przedsiębiorstwo społeczne, osób fizycznych zamierzających przystąpić/zatrudnić się w istniejącym przedsiębiorstwie społecznym.
 

Czytaj całość publikacji "Informacja OWES w Byczynie"

Wydawanie skierowań do pomocy żywnościowej

Data publikacji: 2016-10-09

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, że osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD), proszone są o zgłaszanie się do pracowników socjalnych (według rejonizacji) w celu otrzymania skierowania. Skierowania do otrzymania pomocy będą wydawane dla osób najuboższych.

Czytaj całość publikacji "Wydawanie skierowań do pomocy żywnościowej "

Załączniki:

 1. Ulotka (plik pdf 251KB)
 2. Produkty (plik pdf 282KB)

Składanie wniosków na stypendia szkolne

Data publikacji: 2016-09-05

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, że termin składania wniosków na stypendia upływa 15.09.2016 roku. Od października 2015 roku kryterium dochodowe uprawniające do pomocy materialnej dla uczniów wynosi 514 zł netto na osobę w rodzinie. Wszelkie informacje, wzory wniosków, oświadczeń oraz instrukcja w sprawie realizacji i wykaz refundowanych wydatków, zamieszczone są na stronie internetowej w zakładce: stypendia, w działach: świadczenia, druki, wymagane dokumenty.

Składanie wniosków na świadczenia z fundusz alimentacyjnego i świadczenia rodzinne

Data publikacji: 2016-09-05

Przypominamy, że trwa przyjmowanie wniosków na świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Nowy okres zasiłkowy 2016/2017 w funduszu alimentacyjnym rozpoczyna się od 1 października 2016 roku. W celu zapewnienia Państwu terminowych wypłat świadczeń prosimy nie odkładać składania wniosków.

Równocześnie informujemy, że od 01.09.2016 roku można składać wnioski na świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2016/2017. Nowy okres zasiłkowy w świadczeniach rodzinnych rozpoczyna się od 1 listopada 2016 roku. Kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego nie uległo zmianie i wynosi 674 zł na osobę w rodzinie a w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym bądź znacznym stopniu niepełnosprawności zasiłek rodziny przysługuje jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy kwoty 764 zł. Natomiast od 1 listopada 2016 roku ulega zmianie wysokość zasiłku rodzinnego oraz dodatków.

Komunikat w sprawie wniosków na świadczenie wychowawcze

Data publikacji: 2016-06-27

Prosimy wszystkich mieszkańców, którzy nie złożyli jeszcze wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego o niezwlekanie ze składaniem wniosku.
Tylko wnioski złożone do dnia 1 lipca br. skutkują ustaleniem prawa do świadczenia wychowawczego od dnia wejścia w życie ustawy tj. od 1 kwietnia 2016 r.
Świadczenie wychowawcze na wnioski złożone po 1 lipca br. przysługuje od miesiąca złożenia wniosku.
Wnioski można składać w sposób tradycyjny w siedzibie ośrodka pok. nr 14 lub drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Empatia, ePUAP lub poprzez banki biorące udział w programie.

Wolontariat

Data publikacji: 2016-06-09

Zapraszamy na spotkania dla wolontariuszy. Szczegóły na plakacie.

Załączniki:

 1. Wolontariat-plakat (plik pdf 206KB)

Informacja

Data publikacji: 2016-06-01

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku w maju br. rozpoczął organizację spotkań grup wsparcia (samopomocowych) w ramach realizacją projektu pn. "Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo - wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej" w ramach Osi VIII Integracja społeczna dla Działania 8.1 Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w ramach RPO WO 2014-2020.

Załączniki:

 1. Plakat (plik pdf 231KB)

Informacja o realizacji programu "Rodzina 500 plus"

Data publikacji: 2016-05-02

Od maja 2016 roku Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych pracuje w godzinach od 7.00 do 15.00. Zakończył się dyżury w Ratuszu Miejskim.

Aktualne telefony do pracowników realizujących program "Rodzina 500 plus":
(77)418-52-07 lub 418-52-81, wewnętrzne: pok. 14b, tel. 49; pok. nr 15, tel. 43.

W kwietniu 2016 roku pracownicy przyjęli od osób uprawnionych 1.556 wniosków na świadczenie wychowawcze dla 2.199 dzieci.

Obecnie pracownicy weryfikują wnioski i przygotowują decyzje. Wnioski weryfikowane są według daty wpływu do ośrodka. Do końca kwietnia br. przygotowano 246 decyzji.

Informacja dla potencjalnych partnerów Karty Dużej Rodziny

Data publikacji: 2016-04-26

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zachęca do dołączenia do grona firm i instytucji odpowiedzialnych społecznie, dbających o duże rodziny.
Jeżeli firma działa lokalnie to zachęcamy do przystąpić do lokalnego programu "Kluczbork dla rodziny+". W naszym programie wydano 1.703 karty dla członków rodzin wielodzietnych i niepełnosprawnych.

Załączniki:

 1. Broszura (plik pdf 1633KB)

Program Rodzina 500 plus na stronie MRPiPS

Data publikacji: 2016-04-13

Aktualne informacje o programie "Rodzina 500 plus" na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, kliknij w link: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus.

Bus 500plus w Kluczborku

Data publikacji: 2016-04-05

Busy 500plus to mobilne punkty informacyjne, w których pracownicy Urzędów Wojewódzkich udzielają porad i odpowiedzi na temat programu Rodzina 500plus. Specjalnie oznakowane samochody odwiedzą każdy region w Polsce.

Do Gminy Kluczbork Bus 500plus przyjedzie 7.04.2016 roku. Bus odwiedzi miedzy 8.15 a 9.15 Kuniów (szkoła), od 9.30 do 12.00 będzie w Rynku w Kluczborku a od 12.30 do 14.00 w Bogacicy (szkoła).

Bus 500plus w Kluczborku

Link do informacji o programie "Rodzina 500 plus"

Data publikacji: 2016-03-24

Aktualne informacje o programie "Rodzina 500 plus", są dostępne na stronie internetowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, kliknij tutaj : http://www.500plusopolskie.pl/start?wiecej=737.

Forma składania wniosków na świadczene wychowawcze program "Rodzina 500 plus"

Data publikacji: 2016-03-19

Wnioski na świadczenie wychowawcze będzie można składać od 1 kwietnia 2016 roku w formie papierowej lub przez Internet, wykorzystując: bankowość elektroniczną (lista banków które podpisały porozumienie w załączniku), platformę usług elektronicznych ZUS, portal informacyjno-usługowy MRPiPS (Portal Emp@tia) oraz niezależnie od Centralnego Systemu Zabezpieczenia Społecznego (CSIZS) przez ePUAP na elektroniczną platformę usług administracji publicznej (Elektroniczne skrzynki podawcze - ESP).

Załączniki:

 1. Lista Banków (plik pdf 183KB)

Składanie wniosków na świadczenie wychowawcze program "Rodzina 500 plus"

Data publikacji: 2016-03-16

Wnioski będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia br. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy (do 1 lipca br.), rodzice dostaną wyrównanie wstecz - pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat.

Punkt przyjmowania wniosków OPSPunkt przyjmowania wniosków Ratusz

Załączniki:

 1. Składanie wniosków w świetlicach wiejskich - harmonogram dyżurów (plik pdf 398KB)
 2. Składanie wniosków (plik pdf 93KB)

Wnioski na świadczenie wychowawcze, program "Rodzina 500 plus"

Data publikacji: 2016-03-16

Informujemy, że dostępne są formularze wniosków na świadczenie wychowawcze w siedzibie ośrodka na ul. Zamkowej 6, II piętro, pok. 15 oraz pok. 14b od 21.03 br. Wnioski można również pobrać w placówkach oświatowych gminy Kluczbork.
Formularz wniosku jest jeden, natomiast w celu ułatwienia wypełniania wniosku zamieszczono dwa wzory wypełniania formularza (pliki PDF) : wzór nr 1, na na pierwsze dziecko w rodzinie, (obowiązuje kryterium dochodowe); wzór nr 2, na drugie i kolejne dziecko w rodzinie (bez kryterium dochodowego).

Składanie wnioskówSkładanie wniosków na wioskach - harmonogram dyżurówKompediu wiedzy

Załączniki:

 1. wzór nr 1 (plik pdf 397KB)
 2. wzór nr 2 (plik pdf 359KB)

Informujemy o zamieszczeniu nowego podmenu dotyczącego programu "Rodzina 500 plus"

Data publikacji: 2016-03-08

Z uwagi na duże zainteresowanie programem "Rodzina 500 plus" na początku marca br. zaktualizowano stronę Ośrodka, powstały nowe menu/podmenu :
1. Świadczenia >> Świadczenie wychowawcze (Rodzina 500 plus)
2. Wymagane dokumenty >> Świadczenie wychowawcze (Rodzina 500 plus)
3. Prawo >> Świadczenie wychowawcze (Rodzina 500 plus)
Ustawa + 2 rozporządzenia

Punkt Pośrednictw Pracy zaprasza na Targi Pracy w Kluczborku

Data publikacji: 2016-03-07

Opolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Punkt Pośrednictwa Pracy w Kluczborku, zapraszają wszystkich zainteresowanych a w szczególności osoby bezrobotne do zapoznania się z ofertami pracy na Targach Pracy w Kluczborku, 22.03.2016 roku w kluczborskim Ratuszu.

Punkt Pośrednictw Pracy zaprasza na Targi Pracy w Kluczborku

Informacje o programie "Rodzina 500 plus"

Data publikacji: 2016-02-27

Z uwagi na duże zainteresowanie programem "Rodzina 500 plus" na początku marca br. zostanie zaktualizowana strona Ośrodka. Informacje dot. świadczeń wychowawczych zamierzam zamieścić na stronie Ośrodka na takiej samej zasadzie, jak w przypadku pozostałych świadczeń. Czyli powstaną nowe podmenu:
1. Świadczenia >> Świadczenia wychowawcze (Rodzina 500 plus)
2. Druki >> Świadczenia wychowawcze (Rodzina 500 plus)
3. Wymagane dokumenty >> Świadczenia wychowawcze (Rodzina 500 plus)
4. Prawo >> Świadczenia wychowawcze (Rodzina 500 plus)
Do tego czasu zamieszczamy informacje MRPiPS w załącznikach.

Załączniki:

 1. Informacja o programie 1 (plik pdf 230KB)
 2. Informacja o programie 2 (plik pdf 1898KB)

Ogłoszenie - program "Rodzina 500+" w Gminie Kluczbork

Data publikacji: 2016-02-21

Od 1 kwietnia 2016 roku będzie można składać wnioski na świadczenie wychowawcze w programie Rodzina 500+. W Gminie Kluczbork za realizację Ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r. poz. 195), będzie odpowiedzialny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku.

Czytaj całość publikacji "Ogłoszenie - program "Rodzina 500+" w Gminie Kluczbork"

Podsumowanie programów społecznych realizowanych w Gminie Kluczbork w 2015 roku

Data publikacji: 2016-02-09

Informujemy, iż w okresie od stycznia do grudnia 2015 roku w lokalnych programach społecznych, jednostki Gminy Kluczbork przyznały 5.064 ulgi na łączną kwotę 75.957,75 zł.
W programie Gmina Kluczbork dla Seniora na lata 2014-2016, wydano 1.925 kart w tym 313 kart w 2015 roku.
W programie Kluczbork dla rodziny + na lata 2014-2016, wydano 1.703 karty dla członków rodzin wielodzietnych i niepełnosprawnych, w tym 434 karty w 2015 roku.

Czytaj całość publikacji "Podsumowanie programów społecznych realizowanych w Gminie Kluczbork w 2015 roku"

Komunikat MRPiPS w sprawie świadczenia wychowawczego 500+

Data publikacji: 2016-01-12

"W związku z powstającymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że są to próby wprowadzenia w błąd obywateli w żaden sposób niezwiązane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie darmowy. Będzie można go składać od momentu startu programu. Wniosek będzie opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Będzie dostępny także na stronie internetowej ministerstwa.
W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku niemająca nic wspólnego z działaniami Ministerstwa Rodziny, Pracy Polityki Społecznej."

OPS uruchomił magazyn odzieży

Data publikacji: 2015-09-21

Magazyn odzieży ma łączyć POTRZEBUJĄCYCH z DARCZYŃCAMI. Dlatego zapraszamy osoby potrzebujące do skorzystania a darczyńców zachęcamy do odkurzenia szaf. Przyjmiemy chętnie odzież, obuwie, pościel, środki czystości i inne zdatne do użytku, czyste i posegregowane rzeczy. Bardzo prosimy o rzeczy dla dzieci ! (zabawki, książki, art. szkolne). Magazyn mieści się w pomieszczeniach piwnicznych. Jednak rzeczy przyjmują również pracownicy socjalni. Jednocześnie składamy gorące podziękowania dla Wszystkich Państwa, którzy przez lata dostarczali rzeczy do Ośrodka.

Załączniki:

 1. OPS uruchomił magazyn odzieży (plik pdf 86KB)

Składanie wniosków na stypendia szkolne dla uczniów do 15.09.2015 roku

Data publikacji: 2015-08-27

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, że termin składania wniosków na stypendia szkolne upływa 15.09.2015 roku. Wnioski składa się w pok. nr 8 na I piętrze. Wszelkie informacje, wzory wniosków, oświadczeń oraz instrukcja w sprawie realizacji i wykaz refundowanych wydatków, zamieszczone są na stronie internetowej w zakładce: stypendia, w działach: świadczenia, druki, wymagane dokumenty.

Ogłoszenie

Data publikacji: 2015-08-25

Zapraszamy zainteresowanych seniorów na warsztaty dla wolontariuszy.

Załączniki:

 1. Ogłoszenie (plik pdf 2241KB)

Ogłoszenie Stowarzyszenia Wolontariat 50+

Data publikacji: 2015-07-17

Stowarzyszenie Wolontariat 50+ Senior dla Seniora, zaprasza wszystkich zainteresowanych Seniorów do udziału w realizowanym projekcie Seniorze nie jesteś sam.

Czytaj całość publikacji "Ogłoszenie Stowarzyszenia Wolontariat 50+ "

Podsumowanie programów społecznych realizowanych w Gminie Kluczbork od I-VI.2015 r.

Data publikacji: 2015-07-17

Informujemy, iż w okresie od stycznia do czerwca 2015 roku w lokalnych programach społecznych, jednostki Gminy Kluczbork przyznały 1.467 ulg na łączną kwotę 32.949,02 zł.

Czytaj całość publikacji "Podsumowanie programów społecznych realizowanych w Gminie Kluczbork od I-VI.2015 r."

Wydawanie skierowań do pomocy żywnościowej w Podprogramie 2015

Data publikacji: 2015-05-31

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, że osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD), proszone są o zgłaszanie się do pracowników socjalnych (według rejonizacji) w celu otrzymania skierowania. Skierowania do otrzymania pomocy będą wydawane dla osób najuboższych.

Czytaj całość publikacji "Wydawanie skierowań do pomocy żywnościowej w Podprogramie 2015"

Akcja Gminy Kluczbork Koperta Życia

Data publikacji: 2015-05-22

Mając na uwadze ochronę życia ludzkiego oraz sprawne udzielenie pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia Gmina Kluczbork przystąpiła do Akcji Społecznej Koperta Życia.

Czytaj całość publikacji "Akcja Gminy Kluczbork Koperta Życia"

Pomoc dla Kombatantów

Data publikacji: 2015-01-28

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przekazał do wiadomości tut. Ośrodka, że w 2015 roku nie przewidziano środków przeznaczonych do przekazania gminom na wykonywanie zadań z zakresu pomocy pieniężnej

Czytaj całość publikacji "Pomoc dla Kombatantów"

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich - Teleopieka 24 godziny / 7dni

Data publikacji: 2014-12-08

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem spotkań rodzinnych. To wtedy zdajemy sobie sprawę że wiele osób pozostaje wówczas samotnych.
Dlatego uważamy za ważne aby w tym okresie przypomnieć mieszkańcom, że w celu podwyższenia bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców Gmina Kluczbork podpisała w 2013 roku umowę pilotażową o przystąpieniu do powszechnego Opolskiego Systemu Teleopieki.
Czerwony przycisk alarmowy został już kilkakrotnie "SPRAWDZONY". Między innymi uratował życie podopiecznej działu usług opiekuńczych tut. ośrodka.

Czytaj całość publikacji "Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich - Teleopieka 24 godziny / 7dni"

Ulotka

Wydłużono termin ważności kart parkingowych

Data publikacji: 2014-12-01

Do 30 czerwca 2015 roku zachowają ważność dokumenty tzw. karty parkingowe, które uprawniają osoby niepełnosprawne lub ich opiekunów do postoju na tzw. kopertach. Właśnie weszła w życie ustaw przewidująca wydłużenie terminu na wymianę dokumentów, które zostały wydane przed 1 lipca 2014 roku. Poprzednia zmiana zakładała, że wspomniane dokumenty wygasną z dniem 30 listopada 2014 roku.
Mimo wydłużenia terminu przypominamy o obowiązku uzyskania uprawnień. Zwracamy również aby przeciwdziałać nadużyciom, i promować własną postawą akcję - Uwalniania kopert dla najbardziej potrzebujących.

Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Data publikacji: 2014-10-07

W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu. Więcej informacji w tym listę adresów podmiotów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronie: http://ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/pokrzywdzeni-przestepstwem/pomoc-ofiarom-przestepstw-i-czlonkom-ich-rodzin--lista-podmiotow-i-organizacji/

Czytaj całość publikacji "Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem"

Zmiany trybu wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych

Data publikacji: 2014-07-16

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Kluczborku zwrócił się z prośbą o umieszczenie na stronie internetowej Ośrodka informacji dotyczących zasad wydawania nowych kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Szczegóły w załączniku.

Załączniki:

 1. Zasady wydawania kart parkingowych od 1.07.2014 r. (plik pdf 273KB)

Informacja o realizacji programów społecznych Gminy Kluczbork

Data publikacji: 2014-07-14

Gmina Kluczbork od 2013 roku realizuje dwa programy społeczne: "Kluczbork dla Rodziny +" i "Gmina Kluczbork dla Seniora", z których chętnie korzystają uprawnieni mieszkańcy miasta i gminy Kluczbork. Od początku realizacji programów do 30 czerwca 2014 roku w ramach programu dla rodzin wielodzietnych i wychowujących niepełnosprawne dziecko - "Kluczbork dla Rodziny +" wydano 1.723 karty dla uprawnionych członków rodzin oraz udzielono 2.485 ulg i zwolnień. Natomiast w programie skierowanym do Seniorów - "Gmina Kluczbork dla Seniora" wydano 1.172 karty oraz udzielono 1.991 ulg i zwolnień.

Czytaj całość publikacji "Informacja o realizacji programów społecznych Gminy Kluczbork"

Usługi rehabilitacyjne w OPS-ie

Data publikacji: 2014-07-01

Ośrodek Pomocy Społecznej uruchamia specjalistyczne usługi opiekuńcze z zakresu rehabilitacji fizycznej i usprawniania zaburzonych funkcji organizmu, jako szczególny rodzaj usług dostosowanych do rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności.

Czytaj całość publikacji "Usługi rehabilitacyjne w OPS-ie"

Rekrutacja do Projektu "Cyfrowy Debiut 50+"

Data publikacji: 2014-06-17

Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje zgłoszenia do Projektu "Cyfrowy Debiut 50+" w gminie Kluczbork.

Czytaj całość publikacji "Rekrutacja do Projektu "Cyfrowy Debiut 50+""

ZAPROSZENIE

Data publikacji: 2014-04-29

Zapraszamy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku na Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Plakat 10 lat w EU

Zapraszamy zainteresowanych rodziców do udziału w programie

Data publikacji: 2014-02-26

Rodzicu masz dziecko w wieku do lat 3. Wróciłeś lub masz zamiar wrócić do pracy ale nie masz z kim zostawić swojej pociech. Ten program jest dla Ciebie. Trwa rekrutacje rodziców zainteresowanych usługami opiekuna dziennego.

Czytaj całość publikacji "Zapraszamy zainteresowanych rodziców do udziału w programie "

Załączniki:

 1. Ulotka (plik pdf 474KB)
 2. Zgłoszenie od rodzica (plik pdf 110KB)

Dzienny opiekun w Kluczborku

Data publikacji: 2014-02-26

Pierwszy dzienny opiekun na Opolszczyźnie został zatrudniony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku. W dniu 24.02.2014r. zastępca Burmistrza Pan Andrzej Nowak wraz z pracownikami Ośrodka złożyli wizytę opiekunowi, w trakcie, której wręczono kwiaty oraz przekazano nieodpłatnie łóżeczko turystyczne do odpoczynku dziecka.

Czytaj całość publikacji "Dzienny opiekun w Kluczborku"

Przekazanie łóżeczka dla dziennego opiekuna

Nabór do projektu systemowego na 2014 rok

Data publikacji: 2014-01-08

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku w roku 2014 po raz ostatni realizuje projekt systemowy "Nowe kompetencje - nowe życie". Program aktywizacji zawodowej i społecznej osób długotrwale pozostających bez pracy w gminie Kluczbork. Rekrutacja prowadzona jest w okresie styczeń - luty 2014.

Czytaj całość publikacji "Nabór do projektu systemowego na 2014 rok"

Kontynuacja wsparcia dla osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego

Data publikacji: 2014-01-03

Ogłoszono Rządowy program wspierania osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego - osoby mające w styczniu, lutym lub marcu 2014 r. ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 200 zł miesięcznie.

Czytaj całość publikacji "Kontynuacja wsparcia dla osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego"

Dodatek energetyczny bez opłaty skarbowej.

Data publikacji: 2013-12-20

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku uprzejmie informuje, że od stycznia 2014r. osobom korzystającym z dodatków mieszkaniowych przysługuje dodatek energetyczny. Dodatek został zwolniony z opłaty skarbowej na 2014r.

Czytaj całość publikacji "Dodatek energetyczny bez opłaty skarbowej."

PILOTAŻOWY PROGRAM USŁUG TELEOPIEKI W GMINIE KLUCZBORK

Data publikacji: 2013-10-19

W celu podwyższenia bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców Gmina Kluczbork podpisała umowę pilotażową o przystąpieniu do powszechnego Opolskiego Systemu Teleopieki.
 

Czytaj całość publikacji "PILOTAŻOWY PROGRAM USŁUG TELEOPIEKI W GMINIE KLUCZBORK"

Ulotka

Załączniki:

 1. Cennik wypożyczenia urządzeń (plik pdf 366KB)
 2. Umowa z klientem (plik pdf 231KB)
 3. Karta Informacyjna (plik pdf 414KB)
 4. Regulamin usługi (plik pdf 250KB)
 5. Cennik usług w systemie powszechnym (plik pdf 327KB)
 6. Cennik usług w systemie indywidualnym (plik pdf 277KB)
 7. Zasady dostawy i korzystania z urządzenia (plik pdf 212KB)

ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW DO SKŁADANIA WNIOSKÓW NA ZASIŁKI RODZINNE

Data publikacji: 2013-09-25

ZAPRASZAMY Wszystkie osoby, które nie złożyły wniosku o przyznanie zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy 2013/2014 do siedziby ośrodka.

Czytaj całość publikacji "ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW DO SKŁADANIA WNIOSKÓW NA ZASIŁKI RODZINNE"

Projekt POWRÓT DO ZATRUDNIENIA

Data publikacji: 2013-05-28

Gmina Kluczbork zaprasza rodziców dzieci do 3 roku życia do udziału w projekcie "Powrót do zatrudnienia".
 

Czytaj całość publikacji "Projekt POWRÓT DO ZATRUDNIENIA"

Załączniki:

 1. Projekt POWRÓT DO ZATRUDNIENIA (plik pdf 110KB)
 2. Projekt POWRÓT DO ZATRUDNIENIA (plik pdf 419KB)

Rządowy program wspierania osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego

Data publikacji: 2013-04-11

Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że 1 kwietnia 2013 roku weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 marca 2013 roku (Dz. U. z 2013 r. poz. 413), które określa szczegółowe warunki udzielania pomocy finansowej osobom uprawnionym do świadczenia pielęgnacyjnego.

Czytaj całość publikacji "Rządowy program wspierania osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego"


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"
Baner Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój Baner Fundusze Europejskie Program RegionalnyBiuletyn Informacji Publicznej