ikona wczytywania strony

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku

Link do platformy e-doręczenia Link do platformy epuap Link do BIP Link do profilu Facebook

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Świadczenia ❯ Świadczenia rodzinne i zasiłki dla opiekunów
← Powrót do strony głównej

Świadczenia ❯ Świadczenia rodzinne i zasiłki dla opiekunów

Ikonka symbolizująca artykuł

8. Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka ⇱

Dodatek z tytułu urodzenia dziecka przysługuje matce lub ojcu albo opiekunowi prawnemu dziecka. Dodatek przysługuje opiekunowi faktycznemu dziecka w wieku do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia, jeżeli nie został przyznany rodzicom lub opiekunowi prawnemu dziecka.

Dodatek przysługuje jednorazowo, w wysokości 1000,00 zł.

W przypadku wystąpienia o przysposobienie więcej niż jednego dziecka lub urodzenia więcej niż jednego dziecka podczas jednego porodu dodatek przysługuje na każde dziecko.

Dodatek ten przysługuje, jeżeli kobieta pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. Pozostawanie pod opieką medyczną potwierdza się zaświadczeniem lekarskim lub zaświadczeniem wystawionym przez położną. Przepisu tego nie stosuje się do osób będących prawnymi lub faktycznymi opiekunami dziecka, a także do osób, które przysposobiły dziecko.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku

ul. Zamkowa 6
46-200 Kluczbork
tel. (77)418-52-07, (77)418-52-81, faks (77)418-66-73

Link do platformy e-doręczeniaLink do platformy epuapLink do bipLink do profilu na FacebookPolityka prywatnościDeklaracja dostępności